portal osiedli, dzielnic i miast

Luboń Warta Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Warta Park - sprawy osiedlowe » Forum » Rozliczenie kosztów hali garażowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rozliczenie kosztów hali garażowej

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Wieczniemlodzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Maj 06, 2017 19:56
Posty: 21
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 19:18    Temat postu: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Witam sąsiadów .
Otrzymaliśmy dzis rozliczenie kosztów i przychodów hali garażowej za rok 2017
I jednym słowem to co otrzymaliśmy to jakaś kpina !!!
Sprzątanie hali 1219,51? Za co ?
Czy ktoś widział tam kiedyś osoby sprzątające ?
Energia elektryczna kolejny temat !!!
Czy nie uważacie że ktoś robi nas w balona ?
Ludzie musimy coś z tym zrobić !!!
Mieszkankalubon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Kwi 10, 2015 16:54
Posty: 24
Skąd: luboń

PostWysłany: Pon Maj 07, 2018 17:46    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Witam,

też byłam zaskoczona rozliczeniem...

Mamy dopłacić ok 100 zł za rok 2017 r - na jakiej podstawie to nie wiem...
Anikaaa 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 18:17
Posty: 106
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 14:56    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Mnie najbardziej zdumiewa koszt energii a dokładnie jej rozbieżność, rozumiem różnię na poziomie nawet 1000 zł, ale różnica 5-6 tys. to jest dla mnie bardzo dziwne.
Jeśli chodzi o sprzątanie hali nigdy nie widziałam, żeby ktokolwiek tam sprzątał (sprzątanie polega na zbieraniu papierków ponoć).

Ale skoro to nikomu nie przeszkadza, a no i co roku dopłata...
falisty 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sty 13, 2015 13:17
Posty: 6
Skąd: Polska :)

PostWysłany: Śro Maj 30, 2018 22:30    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Jako członkowie wspólnoty możemy prosić o okazanie faktur od poszczególnych dostawców mediów. Może warto ten temat poruszyć przy kolejnym spotkaniu wspólnoty, aby roczne rozliczenia były również z odpowiednimi załącznikami faktur usługodawców. Wówczas będziemy mieli rozwiane wątpliwości.
marysja 
   

Stały bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 11:34
Posty: 87
Skąd: Gołańcz/Luboń

PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 12:48    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

każdy członek Wspólnoty Mieszkaniowej lub współwłaściciel lokalu hala garażowa ma możliwość wglądu w faktury nie tylko przy okazji spotkań sprawozdawczych, a w każdej części roku. Dokumenty jak faktury czy umowy są własnością właścicieli lokali, a administracja jedynie je przechowuje, aby wszystko "trzymało się kupy". Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to lepiej zaangażować się w danym momencie, niż narzekać co roku, że rozliczenie się nie podoba i coś jest niejasnego - chyba obie strony wolałyby funkcjonować "na czysto" bez patrzenia spod byka na siebie Wink
Eliz_a 
   

Nowy na forum


Wiek: 34
Dołączył: Czw Gru 13, 2018 9:36
Posty: 1
Skąd: Luboń

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 12:11    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Dzień dobry,

chciałabym wrócić do tematu rozliczenia hali garażowej i nadmiernego zużycia energii elektrycznej.

Od dwóch tygodni jedna z turbin wentylujących hale garażową jest uszkodzona. Co skutkuje jej nadmierną pracą - czyli cykl rozpoczyna o 6.50 a kończy o 9.30. Nieustanna praca tej turbiny (znajduje się ona pod blokiem nr 13, gdyby ktoś jeszcze nie widział) to bardzo duże zużycie energii elektycznej- za którą zaraz wszyscy zapłacimy, bo przyjdzie nowe rozliczenie za rok 2018.

Sprawę zgłosiłam do GR Administrator - otrzymałam jedynie odpowiedź - sprawa została przekazana do fachowca

i nikt nic z tym nie robi.


Dodam, że turbina wcześniej pracowała w dwóch cyklach 20 minutowych rano i popołudniu (cykl popołudniowy na obecną chwile jest bez zmian) + awaryjne załączenia, gdy w hali było za dużo spalin (cykle po kilka minut). Dyskusyjna jest praca samej turbiny. Czy musi ona być elementem stałej wentylacji hali garażowej czy nie powinna pracować tylko w awaryjnych sytuacjach, gdzie stężenie spalin jest duże.


Turbina znajduje się pod moim mieszkaniem, stąd taka dobra znajomość czasu jej pracy.
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Pią Gru 28, 2018 19:38    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów hali garażowej

Witam

Ja jeżdżę bardzo wcześnie do pracy i za każdym razem jak wchodzę do hali garażowej w części A notorycznie palą się światła. Palą się na stałe nie ważne o której godzinie się wjedzie. Ok 10 szt na całej hali. I kto za to płaci ?
Jestem ciekaw jakie koszta będą za ten rok. Pewnie szokujące.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama