portal osiedli, dzielnic i miast

Luboń Warta Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Warta Park - sprawy osiedlowe » Forum » Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 18:40    Temat postu: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Witam

Proszę o zabranie głosu w sprawie przedstawienia propozycji o montaż lamp z czujnikiem ruchu w budynkach na klatce schodowej. 68 szt w cenie 12.486 zł

Wg mnie pomysł idealny ale za jakie pieniądze?

Cena przed rabatem za zakup w pierwszym lepszym sklepie 79zł

https://epstryk.pl/product-pol-21849-Plafon-z-mikrofalowym-czujnikiem-ruchu-EL-HOME-MVL-02B7-E27-max-60W-PVC-IK10.html

79*68=5372zl
za robocizne zostaje 7114zł. Myslę że jak za 2 dni roboty to niezła wypłata.

A lampy nie są z jakiejś górnej półki. Zwykła chinszczyzna. Wiem wiem wszystko jest teraz chińskie. Ale np znana marka XIAOMI oferuje takie lampy za 150zł. Więc nawet przy tej cenie 12.486zł i tak by się opłacało.

Kolejny przykład koszy ulicznych

sztuk 5 za cenę 3820zł

Również pierwsza propozycja z internetu 325zł za szt.
Razem daje 1640zł na montaż zostaje 2180zł
Podejrzewam że montaż zajmie 1 dzięń . Panowie również zarobią niezłą dniówkę.

https://www.eco24.pl/uliczny_kosz_na_smieci_alabama_35l&currency=PLN&language=pl?gclid=Cj0KCQjwsZ3kBRCnARIsAIuAV_QvubsGZpedohLwpOXNGKhV6aXkQ7dM2LbpHdu0Yf7wE9mh-J0GEJwaAlfZEALw_wcB


No i sprawa nr 3

Blokady pod smietnikami wg mnie nie potrzebne ale jak by doszlo do montażu
Tutaj ceny są różne od 80 zł

Wezmę przykład za 150zl.
Mniemam iż zamontują 2 szt co daje 300zł. Wycenione na 1840zl. Na montaż zostaje 1540zl.
Za montaż i wywiercenie 8 otworów w kostce brukowej również ktoś nieżle zarobi.

https://x47.pl/Blokady-parkingowe/Blokada-parkingowa-skladana-MOTYL-XMK-B-zamykana-na-klodke?gclid=Cj0KCQjwsZ3kBRCnARIsAIuAV_RKANHifx9T4hKL9FAgC7GklvpUeHVJKrIDGmMNN9Qsz6ZEcHg396gaApyGEALw_wcB

Jest jeszcze sprawa zamknięcia szachtów 2800zł. Ale tutaj już nie bedę zabierał głosu bo nie wiem na czy ono ma polegać? Na załóżeniu zamków do już istniejących drzwi? Aż strach pomyślec.

I to jest fer? Za nasze pieniądze? Wiem że wszystko kosztuje ale aż tyle? Oni nas jawnie okradają z naszych pieniędzy.
marysja 
   

Stały bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 11:34
Posty: 87
Skąd: Gołańcz/Luboń

PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 22:28    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

a może warto byłoby najpierw poprosić o przesłanie wycen administratora zanim na forum będzie snuć się teorie o okradaniu?
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 7:02    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

A niby skąd wziołem te wyliczenia ? Oczywiście ze na podstawie wyceny od administratora. Została wysłana do właścicieli . A Pani widocznie nie jest w temacie .
marysja 
   

Stały bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 11:34
Posty: 87
Skąd: Gołańcz/Luboń

PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 20:46    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

jak wnioskuję z Pana postu - nie zna Pan marek czujek ruchu, typu blokad itp. więc dane od administracji ma Pan mocno niepełne. Dopiero analiza dokładnej oferty może być podstawą do jakiś zarzutów i domniemywań...
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 21:01    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

A czy Pani mieszka wogle w 3 etapie? Przecież wyżej pokazałem jakie zakupy chce zrobić administrator. Wszystko zgodnie z oferta przekazaną przez administracje. Po pańskich wypowowiedziach wnioskuje ze nie zna Pani wogle tematu. Wiec albo Pani nie ma oferty i kart do głosowania z 3 etapu jeśli tak jest to proszę nie zabierać głosu w tej sprawie . Bo w korespondencji od GR-Administrator zostało wyraźnie napisane przedstawione cenowo jak to ma wyglądać.
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 21:06    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Szkoda czasu na tą Panią. Czy ktoś inny ma coś do powiedzenia? Czy to tak zostawimy ?
Ochotnik 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Pią Lut 01, 2019 14:06
Posty: 4
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Mar 20, 2019 19:21    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Witam sąsiadów ja poruszyłem temat wysokich kosztów wody czesci wspólnych. Panie z gr powiedzialy mi ze to jest różnica miedzy suma liczników lokatorów danej klatki a licznikiem główny w piwnicy. Z faktur które pobralem z biura wynika że na pół roku liczniki oszukuja nas i nabija wiecej o 20 kubków w kazdej klatce. Panie z gr powiedzialy ze tak jest i nic z tym nie mozna zrobic. Dzwoniłem do aqanetu i trzeba wymienic liczniki. Co do cen za uslugi na naszym etapie to jest kosmos za zabudowe smietnika prawie 12 tys co max powinno kosztowac 8tys. Tak samo za sprzatanie czesci wspólnych prawie 50tys rocznie za mycie klatek i koszenie trawy która w 2018 roku byla koszona 6 razy z powodu suszy. A kto ma miejsce w hali garażowej to tez pewnie sie przekonał jak gr naciaga koszty za sprzątanie hali wynosza 1200zl miesiecznie. Jak idac po auto od dwóch lat niedadaleko wjazdu leży wysuszona żaba, papierki czy niedopalki papierosów i nie chce mi sie wierzyć ze oni sprzataja raz w miesiacu.
Wieczniemlodzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Maj 06, 2017 19:56
Posty: 21
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Mar 20, 2019 20:02    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Może najwyższa pora się zjednoczyć i zacząć działać , a nie dawać się jawnie okradać .A przede wszystkim zmienić administracje ?
Ochotnik 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Pią Lut 01, 2019 14:06
Posty: 4
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Mar 20, 2019 20:08    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Jak najbardziej trzeba cos z tym zrobic. A z tego co wiem to gr jest nie do ruszenia bo to jest odgórnie przez dewelopera
przyjaciel1983 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 05, 2015 20:40
Posty: 28
Skąd: Luboń

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 18:10    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

"GR" jest odgórnie od Developera bo tak wymaga prawo o wspólnocie. Pierwszego zarządce wyznacza developer. Pózniej jak się nie mylę po 2 latach można odwołać zarządce poprzez głosowanie przez lokatorów wspólnoty. Musi być większa liczba głosów. Ale trzeba od razu powołać nowego zarządce. Mam znajomych którzy mieszkają w Sypniewie i w ten sposób również zmieniali firmę dysponującą ich finansami we wspólnocie bo kwoty były wyssane z palca. Ale dopóki się nie postawimy to nic nie zdziałamy. Musi być większość. Skoro większości pasuje taki stan rzeczy i płacą czynsz nie przejmując się na co idą pieniądze to nie widzę szansy na zmiany. Każdy z nas ma wgląd do ksiąg rozchodu naszej wspólnoty. Ale już oni dbają żeby się wszystko zgadzało. Mają swoje firmy które wystawią faktury na daną usługę na dowolną kwotę. Przykład jest opisany wyżej z montażem świateł z czujnikiem, blokad oraz koszy ulicznych. Stawiki jak widać wyśrubowane na maxa. Ale przecież kto zapłaci? My? Więc doją krowę puki daje mleko. A po takich fakturach i GR i firma wykonująca będzie zadowolona. Wilk syty i owca cała.
O hali garażowej nie wsponę . Stawki również nie wiadomo wg jakiego cennika. Chyba że oni już dają w EURO Wink
Tak sprzątają. To już leży od jesieni o ile dobrze pamiętam.

Ps. Więcej ludzi do walki z nimi to się coś wywalczy a teraz póki co pozostaje nam płacić i nie patrzeć za co.



IMG_1071 (Średni).JPG

IMG_1071 (Średni).JPG


Franekxx 
   

Nowy na forum


Wiek: 31
Dołączył: Pią Mar 22, 2019 17:05
Posty: 2
Skąd: Luboń

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 17:12    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Witam odnośnie sprzątania to widzimy z żoną jak firma sprzątająca sprząta hale garażowa lecz jak ludzie nie dbają to niema się co dziwić. Obok naszego miejsca często ktoś zostawia torby po Mc Donald oraz inne śmieci, nie wspomnę już o kanapach czy np: stole do piłkażyków.
Wieczniemlodzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Maj 06, 2017 19:56
Posty: 21
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 18:49    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Franekxx jakoś ciężko w to uwierzyć że panie sprzątają hale garażowa,ponieważ przykład niedopałków to kropla w morzu . Jest wiele innych zalegających śmieci w hali i to nie od tygodnia tylko od roku. Może trzeba było by zrobić spotkanie sąsiedzkie i wreszcie coś ustalić i zacząć działać , pisaniem nic się nie zdziała . Tylko zainteresowanych na tym forum można zliczyć na palcach u ręki , przykre że sąsiedzi nie potrafią się zorganizować w takich sprawach .
Franekxx 
   

Nowy na forum


Wiek: 31
Dołączył: Pią Mar 22, 2019 17:05
Posty: 2
Skąd: Luboń

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 19:39    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Niechęć się kłucić ale to Pan od terenu zewnętrznego sprząta garaż a nie Pani od sprzątania klatek. Więc uważam, że ludzie powinni bardziej zadbać o pożądek i nie wyżucać śmieci z aut. Sam byłem świadkiem jak jakiemuś Panu wyleciały z kieszeni papierki i widząc to nawet ich nie podniusł
cleo12 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 12:03
Posty: 32
Skąd: Luboń - Warta Park

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 20:03    Temat postu: Re: Propozycje z ostatniego zebrania. Etap 3

Franekxx trudno się nie zgodzić. Hala garażowa stała się dla niektórych sąsiadów składowiskiem niepotrzebnych (?) odpadów typu właśnie stół do piłkarzyków czy stare kanapy. W ostatnim czasie ktoś wyprowadził w hali psa, czego "dowód" można było zauważyć. Pod niektórymi blokami np. nr 13 leżą w dużych ilościach niedopałki papierosów. Kto powinien to posprzątać? Jak widać, nikt się nie poczuwa.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama